Skip to main content

STYMULACJA WIELOZMYSŁOWA odgrywa ogromną rolę w kilku pierwszych latach życia i ma istotny wpływ na SZCZĘŚLIWY I ZDROWY ROZWÓJ DZIECKA.

Od momentu narodzin wszystko to, co dziecko czuje, widzi, słyszy i wącha, może wpływać na jego rozwój.1  Liczne badania wskazują, że stymulacja wielozmysłowa, czyli równoczesna stymulacja bodźców dotykowych, węchowych, słuchowych i (lub) wzrokowych, korzystnie wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny, poznawczy i fizyczny dzieci w pierwszych trzech latach życia.

Obejrzyj nasze filmy z warsztatów na temat wielozmysłowej stymulacji niemowląt.

Stymulacja wielozmysłowa to jedno z głównych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie wczesnej opieki i zdrowego rozwoju dzieci.2 Dlatego zwykłe chwile, takie jak kąpiel czy masaż, mogą stwarzać świetne okazje do wzmacniania więzi między dzieckiem i rodzicami, a także do niewiarygodnego wręcz stymulowania wzrostu i rozwoju niemowlęcia.

Podobnie jak Ty, rozumiemy znaczenie takich chwil. Marka JOHNSON’S®, we współpracy z ekspertami w zakresie pielęgnacji niemowląt, z radością wnosi swoją wiedzę naukową w ramach Science of the SensesTM, aby zapewnić maluchom szczęśliwy i zdrowy rozwój.

Wieloletnie badania dowiodły istnienia długoterminowych korzyści wynikających z doświadczeń wielozmysłowych, a teraz mamy świetną okazję, aby przełożyć te dowody na praktykę. Jako pracownicy służby zdrowia możecie wdrożyć wiedzę opartą na dowodach naukowych w codziennej praktyce i zachęcać rodziców do stymulowania wielu zmysłów w ramach codziennych rytuałów, np. podczas kąpieli. 

Odwołania do przypisów zawartych w tekście znajdują się w zakładce Literatura w menu po prawej stronie.

Powrót do góry