Skip to main content

Pragniemy zapewnić konsumentów, że bezpieczeństwo stosowania produktów JOHNSON’S® stanowi dla nas najwyższy priorytet. Wszystkie dostępne na rynku produkty są skuteczne i bezpieczne, o ile są stosowane zgodnie ze sposobem użycia.

Ponadto spełniają wymogi regulacyjne obowiązujące w krajach, w których są sprzedawane, jak również najbardziej restrykcyjne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa składników w USA i UE.

BEZ PARABENÓW

Czym są parabeny?

Parabeny to substancje konserwujące, naturalnie występujące w owocach i warzywach. Istnieje wiele różnych rodzajów parabenów. Są one jednymi z najczęściej stosowanych środków konserwujących w kosmetykach i od ponad 50 lat dają dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

W jakim celu stosuje się parabeny?

Parabeny są najczęściej używanymi konserwantami ze względu na działanie przeciwdrobnoustrojowe. Chronią produkty do pielęgnacji osobistej przed zakażeniem rozmaitymi bakteriami i grzybami, które mogłyby spowodować podrażnienie skóry i infekcję. Jednak ze względu na preferencje konsumentów wprowadzamy również do obrotu produkty niezawierające parabenów.

Czy produkty JOHNSON’S® Baby zawierają parabeny?

Produkty JOHNSON’S® Baby dostępne zarówno w Polsce jak i w Europie nie zawierają parabenów. Do końca 2015 roku zobowiązaliśmy się wyeliminować parabeny z wszystkich naszych produktów dla dzieci dostępnych na całym świecie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów.

BEZ FTALANÓW

Czy w składzie któregokolwiek produktu dla dzieci występują ftalany?

Ftalany stosowane są w produktach kosmetycznych z wielu powodów, między innymi w celu zachowania ich zapachu oraz sprawienia, by produkty do paznokci były odporne na odpryski.

Żaden z produktów JOHNSON’S® Baby dostępnych zarówno w Polsce jak i w Europie nie zawiera ftalanów. Ftalanów nie zawiera też żaden z naszych produktów dostępnych na całym świecie.

BEZ QUATERNIUM-15

Czy w składzie któregokolwiek produktu dla dzieci występuje konserwant Quaternium-15?
Quaternium-15 jest środkiem konserwującym uwalniającym formaldehyd, a w naszych produktach dla dzieci dostępnych zarówno w Polsce jak i w Europie i na całym świecie nie stosujemy już tego typu substancji.

MINIMALNY POZIOM DIOKSANU

Czy w składzie któregokolwiek produktu dla dzieci występuje
dioksan (1,4-dioxane)?

Kosmetyki, szczególnie szampony i środki do demakijażu zawierają często śladowe lub bardzo małe ilości dioksanu dopuszczalne przez Komisję Europejską jako tzw. "zanieczyszczenia" surowców.

Minimalne te ilości nie są możliwe do wyeliminowania przez poszczególnych globalnych dostawców surowców nie tylko w kosmetykach JOHNSON'S®.

Substancja ta jest produktem ubocznym powstającym w procesie, który sprawia, że środki kosmetyczne są łagodne i niedrażniące. Dioksan występuje też naturalnie w niektórych produktach spożywczych.

Udział śladowych ilości dioksanu w naszych produktach dla dzieci został ograniczony do najniższego mierzalnego poziomu, znacznie poniżej ustalonych norm bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z nami

Uzyskaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące składników, lub skontaktuj się z nami i zadaj własne pytanie!

JOHNSON’S® Safety

Bezpieczeństwo JOHNSON’S®

Produkty JOHNSON'S®, które lubisz, są poddawane rygorystycznym i wielokrotnym testom, aby spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. Ustawiliśmy wysoką poprzeczkę dla rozwoju najlepszych produktów dla dzieci na świecie.

JOHNSON’S® Ingredient Guidelines

Wytyczne JOHNSON’S® w Doborze Składników

Jest tak wiele informacji o składnikach, jeśli chodzi o produkty dla dzieci. Dzielimy się z Tobą wiedzą o tym, jak wybieramy bezpieczne i delikatne składniki, idealne dla skóry Twojego dziecka.

Powrót do góry