Skip to main content

Składniki są częstym tematem wiadomości (nie tylko składniki produktów do pielęgnacji skóry, ale również składniki żywności). Jako firma odpowiedzialna za pomaganie mamom i tatusiom, takim jak Ty, w bezpiecznej opiece nad maluchami, naszym zadaniem jest ocena naszych produktów i ciągłe dokonywanie ulepszeń.

Bezpieczeństwo składników

JProdukty JOHNSON'S® są poddawane rygorystycznej i wieloetapowej ocenie, aby spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. W ten sposób od ponad 100 lat ustalamy wysoką poprzeczkę dla rozwoju najlepszych produktów dla dzieci na świecie. Poniżej dzielimy się wiedza na temat bezpieczeństwa składników, o które najczęściej pytają nas konsumenci. Dzięki czemu możesz czuć się komfortowo i pewnie, że JOHNSON'S® nie pozostawia nic przypadkowi, jeśli chodzi o Twoje dziecko.

Talk

Puder dla dzieci wykonany z talku kosmetycznego jest jednym z kultowych produktów JOHNSON'S®, stanowiącym od dawna część rytuałów pielęgnacyjnych dla dzieci i nadal jest popularny wśród dorosłych na całym świecie. Dzięki ponad 100-letniemu stosowaniu, niewiele składników wykazuje taką samą wydajność, łagodność i profil bezpieczeństwa jak talk kosmetyczny.

Chcieliśmy podzielić się kilkoma faktami na temat talku, aby zapewnić Ci najlepszą wiedzę.

  • Bezpieczeństwo talku opiera się na długiej historii bezpiecznego stosowania.
  • Częstym nieporozumieniem jest to, że talk kosmetyczny zawiera azbest. To nieprawda.
  • Puder dla dzieci JOHNSON'S® zawiera wyłącznie talk amerykański o czystości farmaceutycznej, który spełnia najwyższe standardy jakości, czystości i zgodności.
  • Dzięki ponad 30-letnim badaniom przeprowadzonym przez niezależnych badaczy, naukowe zespoły badawcze i globalne autorytety Talk jest zatwierdzony jako bezpieczny do stosowania w produktach kosmetycznych i do pielęgnacji ciała przez Unię Europejską, Kanadę i wiele innych krajów na całym świecie takich jak Argentyna, Brazylia, Chiny, Indie, Izrael, RPA, Turcja czy Indonezja. Ponadto Centrum Kontroli Chorób w USA (CDC), które identyfikuje potencjalne czynniki ryzyka dla wielu chorób, nie zidentyfikowało talku jako czynnika ryzyka dla rozwijania się raka jajnika.
  • Od początku lat 90. ubiegłego wieku wiele prac badawczych i badań epidemiologicznych oceniało talk i jego odwieczne stosowanie, a badania te wykazały, że talk jest bezpieczny. W rzeczywistości, Nurses 'Health Study (2010) i Women's Initiative Observational Cohort (2014), jedyne dwa szeroko zakrojone badania prospektywne dotyczące raka talków i jajników, nie znalazły związku przyczynowo-skutkowego między talkiem a rakiem jajnika.

Na skórze, talk ma wyjątkowe właściwości, które pozwalają mu wchłaniać nadmiar wilgoci, co również zapewnia wyraźne uczucie chłodu. Może to być również przydatne w zapobieganiu otarciom.

Parafina

Olej mineralny jest stosowany w szerokiej gamie środków higieny osobistej jako wysoce skuteczny składnik nawilżający i chroniący skórę. Ma długą historię bezpiecznego stosowania i jest dopracowywany do tych celów.

Używamy wyłącznie wysoko rafinowanych i najwyższej jakości olejów parafinowych, które spełniają lub przewyższają te same wymagania bezpieczeństwa co inne oleje pielęgnacyjne. Ten składnik nie jest sklasyfikowany jako rakotwórczy.

Oliwka JOHNSON’S® Baby zawiera aż 99% parafiny o jakości i czystości farmaceutycznej (czyli takiej jak ta stosowana w lekach). Regulują to bardzo rygorystyczne normy Farmakopei Europejskiej oraz amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Parafina stosowana do produkcji kosmetyków jest składnikiem o tyle ciekawym, że jest całkowicie fizjologicznie obojętna dla organizmu, w postaci wysoko oczyszczonej stosowana jest nawet do produkcji leków właśnie ze względu na swoja fizjologiczną obojętność.

Nie rozwijają się w niej bakterie ani grzyby. Jest składnikiem wielu kosmetyków w tym tych przeznaczonych dla skóry wrażliwej i atopowej.

Z drugiej strony naturalne oleje roślinne mogą być niestabilne, szczególnie w świetle słonecznym. A ponieważ są one "naturalne", niektóre osoby mogą uznać je za drażniące lub alergizujące. Ponadto szybko tracą one swoje właściwości i ulegają zepsuciu.

Zapach i perfumy

Oleje zapachowe są używane od tysięcy lat w różnych produktach i celach. Wykazano, że wzmacniają, działają łagodząco i uspokajają dzieci, a także pomagają w ich zdrowym rozwoju.

Nasze oleje zapachowe spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zbadamy każdy składnik zapachowy, a także skład olejków.

Naszym priorytetem jest pomoc w zrobieniu tego, co najlepsze dla Twojego dziecka. Jeśli masz pytanie dotyczące określonego zapachu, nie wahaj się zadać pytania!

Dimetikon

Dimetykon jest jednym z najczęściej używanych składników w produktach do higieny osobistej. Po nałożeniu na skórę nadaje połysk, gładkość i jedwabisty dotyk. Tworzy barierę ochronną na skórze, kondycjonując i pomagając złagodzić podrażnioną skórę.

W Stanach Zjednoczonych FDA zatwierdziła dimetykon jako "aktywny dla skóry środek aktywny" w lekach dostępnych bez recepty (OTC). Ponadto dimetikon może być stosowany jako składnik przeciw pieniący w przetworzonej żywności i olejach spożywczych. Zastosowania przemysłowe obejmują jego wykorzystanie w uszczelnianiu, środkach nawilżających i piasku kinetycznym.

W 2003 r., Panel Ekspertów ds. Składu Kosmetycznego USA (CIR) dokonał przeglądu danych dotyczących bezpieczeństwa dla dimetikonu, a także grupy ściśle powiązanych polimerów, które działają głównie jako środki do pielęgnacji skóry i włosów w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała i doszły do wniosku, że dimetykon jest bezpieczny jako środek obecnie używany.

Fenoksyetanol

Fenoksyetanol jest powszechnie stosowanym, bezpiecznym i skutecznym składnikiem konserwującym, który chroni przed rozwojem bakterii. Przestrzegamy obecnych praktyk, które ograniczają stosowanie tego czynnika w produktach higieny osobistej do stężenia poniżej 1%.

Sodium Laureth Sulfate (SLES)

Sodium Laureth Sulfate (SLES) to bardzo łagodny środek czyszczący (lub "surfaktant"). Łącząc SLES z innymi łagodnymi środkami powierzchniowo czynnymi, jesteśmy w stanie wykonać bardzo łagodne środki czyszczące i szampony dla dzieci.

Czasami Sodium Laureth Sulfate (SLES), który jest łagodnym środkiem powierzchniowo czynnym, jest mylony z Sodium Lauryl Sulfate (SLS).   Laurylosiarczan sodu (SLS) to substancja stosowana w niektórych produktach kosmetycznych, która wspomaga proces spieniania płynów, był dostępny na rynku od początku lat czterdziestych. Spośród wszystkich środków powierzchniowo czynnych, Laurylosiarczan sodu (SLS) z uwagi na zdolności pieniące jest często stosowany w szamponach dla dorosłych i środkach czyszczących.

Jednak Sodium Lauryl Sulfate (SLS) może być bardzo drażniący dla oczu i skóry.   Dlatego nie stosujemy Sodium Lauryl Sulfate (SLS) w naszych środkach do mycia ciała i włosów dla dzieci JOHNSON'S® NO MORE TEARS®.

Glikol propylenowy

Glikol propylenowy jest bezpiecznym i skutecznym środkiem pochłaniającym wilgoć, używanym w celu zwiększenia i utrzymania wilgotności skóry i włosów. Jest stosowany w szerokiej gamie produktów do higieny osobistej, ponieważ przyciąga i pochłania wodę. Zmniejsza łuszczenie i przywraca skórze elastyczność, można go znaleźć w składzie środków do mycia twarzy, nawilżaczach, mydłach do kąpieli, szamponach i odżywkach. W żywności służy do utrzymania świeżości produktu i można go znaleźć w piwie, pakowanych wypiekach, mrożonych produktach mlecznych, takich jak lody, margaryna, kawa, a nawet w orzechach oraz w napojach gazowanych.

Wiele stron internetowych niepoprawnie opisuje glikol propylenowy jako środek przeciw zamarzaniu. W rzeczywistości glikol etylenowy jest składnikiem środka przeciw zamarzaniu. Mimo że oba imiona brzmią tak samo, używa się ich bardzo odmiennie. Nie stosujemy glikolu etylenowego i nie ma go w naszych produktach dla dzieci.

Amerykański Panel Ekspertów ds. Składu Kosmetycznego (CIR) przeanalizował wszystkie dane toksykologiczne i badania dotyczące miejscowego stosowania glikolu propylenowego, powszechnie dostępnego w produktach kosmetycznych, i stwierdził, że jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Skontaktuj się z nami

Naszym priorytetem jest pomoc w zrobieniu tego, co najlepsze dla Twojego dziecka. Jeśli masz pytanie, na które nie widzisz odpowiedzi, nie wahaj się skontaktować z nami!

JOHNSON’S® Safety

Bezpieczeństwo JOHNSON'S®

Produkty JOHNSON'S®, których używasz, są poddawane rygorystycznej i wieloetapowej ocenie w celu spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości. Ustawiliśmy wysoką poprzeczkę dla rozwoju najlepszych produktów dla dzieci na świecie.

JOHNSON’S® Ingredient Guidelines

Wytyczne do Składów Produktów

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, które produkty do pielęgnacji niemowląt są odpowiednie dla Twojej rodziny, udostępniamy więcej wskazówek, o doborze każdego składnika w produktach JOHNSON'S®.

Powrót do góry