Skip to main content

Pielęgnacja i układanie włosów dziecka

dad brushing daughter hair

Pielęgnacja i układanie włosów u niemowląt i małych dzieci

Gdy dziecko rośnie, rozwija się na wiele sposobów. Staje się bardziej aktywne i rozwija własną osobowość. Razem z potrzebą eksploracji pojawia się potrzeba łatwej pielęgnacji włosów, aby poradzić sobie ze splątanymi kosmykami.

Pielęgnacja włosów dziecka krok po kroku:

Krok 1: Umyj włosy szamponem JOHNSON’S® Shiny Drops.

Krok 2: Zastosuj JOHNSON’S® Shiny Drops odżywkę w spray’u.

Krok 3: Ułóż włosy przy użyciu grzebienia o szeroko rozstawionych zębach lub szczotki.

W porównaniu do włosów osób dorosłych, włosy dzieci są cieńsze i bardziej narażone na splątanie i łamanie. Poniżej znajdziesz przydatne rady dotyczące pielęgnacji włosów dziecka bez łez i dramatów.

Zmień to w zabawę

Choć większość dzieci nigdy nie pokocha mycia włosów, staraj się, aby ta czynność była możliwie bezbolesna. Zaśpiewajcie coś wspólnie podczas mycia. Nakładając szampon, powiedz dziecku, że robisz mu masaż głowy. Pozwól mu się pobawić zabawką w trakcie mycia włosów. Odwrócenie uwagi to klucz do sukcesu.


Czesz włosy, póki są mokre

Zaraz po umyciu włosów i nałożeniu na nie odżywki uczesz je grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach i rozczesz małe kołtunki, zanim zmienią się w duże kołtuny. Nigdy nie używaj szczotki na mokre włosy. Aby lepiej radzić sobie z cienkimi i prostymi lub grubymi i kręconymi włosami, użyj odżywki w sprayu JOHNSON’S® Shiny Drops.


Pamiętaj o odpowiedniej fryzurze

Przy odpowiedniej fryzurze pielęgnacja włosów Twojego dziecka powinna być względnie łatwa. Kręcone włosy najlepiej obcinać na jedną długość i bez grzywki. Bardzo grubym lub falowanym włosom cieniowana fryzura pomoże uniknąć plątania. Porozmawiaj z fryzjerem o możliwościach dla Was.


Chroń oczy dziecka

Dzieci nie lubią, gdy coś dostaje się do ich oczu. Rozważ więc założenie daszka na czoło dziecka lub płukanie jego głowy w pozycji przechylonej do tyłu, tak aby woda nie dostała się na buzię.

Oczy noworodka nadal się rozwijają. W porównaniu z dorosłymi noworodki rzadziej mrugają, rzadziej łzawią im oczy i dłużej wykształca się u nich odruch mrugania. To wszystko sprawia, że niechciane substancje łatwiej dostają się im do oczu, powodując podrażnienia.

W celu bezstresowej kąpieli wypróbuj szampon JOHNSON’S® Baby z naszą formułą NO MORE TEARS® — stworzony dla niemowląt i dzieci, łagodny dla skóry głowy i tak delikatny dla oczu jak czysta woda.


Zapobiegaj puszeniu i elektryzowaniu się włosów

Jeśli włosy dziecka są kręcone, bardzo możliwe, że przy deszczowej lub wilgotnej pogodzie staną się niesforne i trudne do ułożenia. A proste włosy mogą sterczeć do góry lub na boki przy zimnej, suchej pogodzie. Kiedy pogoda rzuca wyzwanie, nałóż trochę żelu lub odżywki w sprayu JOHNSON’S® Shiny Drops na włosy dziecka, aby utrzymać je pod kontrolą. Spróbuj też na przykład związać włoski dziecka. Możesz także wspomóc się nasza odżywką bez spłukiwania.


Uważaj na splątane włosy

Grube i kręcone włosy mogą się czasem bardzo łatwo splątać. W celu łatwego rozczesywania rozważ szampon 2w1, który w wygodny i łatwy sposób łączy w sobie funkcje szamponu i odżywki. Wypróbuj szamponu z odżywką JOHNSON’S® Baby, aby ułatwić rozczesywanie splątanych włosów. Dobrym pomysłem jest również mycie włosów w kierunku ich opadania.

W przypadku wyjątkowo splątanych lub trudnych do ułożenia włosów można użyć sprayu rozplątującego, takiego JOHNSON’S® Shiny Drops odżywka w spray’u. Można go używać na mokre lub suche włosy. Możesz więc spryskać nim włosy dziecka, a następnie rozczesać, nawet w dni bez mycia głowy. To pomoże zapobiec powstawaniu kołtunów.

Zacznij szczotkowanie od końcówek włosów, posuwając się do góry w stronę skóry głowy.

Chroń długie włosy w nocy — nigdy nie zostawiaj spinek lub związanych włosów. Jeśli włosy są wystarczająco długie, możesz je zapleść w warkocz przed snem.


Używaj tylko delikatnych produktów

Włosy niemowląt i małych dzieci bardzo różnią się od włosów osób dorosłych i potrzebują innych produktów, które zapewnią im czystość i zdrowie. Aby dbać o włosy dziecka, należy używać specjalnie dla nich stworzonych łagodnych produktów z delikatnymi składnikami. Używaj szamponu wzbogacanego odżywkami do delikatnych włosów Twojego dziecka

Chwal wygląd Twojego dziecka w jego obecności i używaj metody pozytywnego wzmocnienia, aby promować rutynę pielęgnacyjną. Przy odpowiedniej pielęgnacji można poradzić sobie z problemem splątanych włosów i sprawić, że czesanie będzie łatwiejsze zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka

Powrót do góry