Skip to main content

Ponad 90% składników w płynach do mycia ciała,
mleczkach i szamponach firmy Johnson’s® jest pochodzenia naturalnego.

W jaki sposób obliczamy 90%

Johnsons baby bottle ninety percent

Ponieważ nie istnieje definicja regulacyjna dla określenia „naturalny”, kierujemy się jedyną niezależną, międzynarodową normą stosowaną dla naturalnych produktów kosmetycznych - normą Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO). Zgodnie z normą ISO 16128 określenie „pochodzenia naturalnego” odnosi się do składników, które, z uwzględnieniem pozostałych kryteriów, w ponad 50% pochodzą ze źródeł naturalnych, takich jak rośliny lub minerały.

W oparciu o tę definicję ponad 90% składników w naszych płynach do mycia ciała, mleczkach i szamponach jest pochodzenia naturalnego. (Jest to średnia skumulowana objętość, w tym woda).

Wiemy, że naturalne składniki w swojej pierwotnej postaci nie zawsze są bezpieczne dla dziecka. Zanim więc dodamy je do naszych produktów, wykonujemy szereg czynności, aby:

 • Usunąć zanieczyszczenia

 • Poprawić wrażenia dotykowe i sensoryczne

 • Zmniejszyć nieprzyjemny zapach lub odbarwienie

 • Zwiększyć ich skuteczność i bezpieczeństwo

remove impurities improves touch feel reduce malodor discoloration enhance performance safety

Kilka powodów, dla których stosujemy pozostałe 10%

W naszych produktach, ze względu na ich specyficzne korzystne cechy, stosujemy następujące substancje:

Johnsons baby bottle reasons use other ten percent

 

 • bacteria icon Konserwanty pełnią ważną rolę, zapobiegając rozwojowi pleśni i bakterii, które są szkodliwe dla dziecka.
 • pH icon Kwas cytrynowy i wodorotlenek sodu równoważą poziom pH naszych produktów z pH skóry Twojego dziecka, co jest niezbędne dla funkcjonowania enzymów skórnych, procesów naprawy skóry i ochrony przed infekcjami.
 • Baby icon Substancje poprawiające stan skóry koją skórę, a substancje poprawiające stan włosów i substancje antystatyczne zapobiegają utracie wilgoci oraz utrzymują zdrowy i piękny wygląd włosów.
 • Vitamins Icon Witaminy i przeciwutleniacze pomagają w ochronie skóry dziecka, nie dopuszczają do utleniania się produktów i tworzenia wolnych rodników.
 • bath tub bubbles Zapachy wspomagają rozwój sensoryczny i sprawiają, że dziecko w czasie kąpieli dobrze się bawi.

 • Choć mogą istnieć naturalne alternatywy dla niektórych z naszych syntetycznych składników, każdy z nich jest wynikiem kompromisu.
 • Dla przykładu, niektóre składniki pochodzenia roślinnego, takie jak olejki eteryczne, często wprowadzają wyższy poziom alergenów. Niezależnie od tego, czy składnik jest pochodzenia naturalnego czy syntetycznego, używamy wyłącznie składników, które przeszły nasz proces ścisłej kontroli bezpieczeństwa i które są weryfikowane przez zewnętrznych lekarzy, pielęgniarki, naukowców oraz przetestowane przez ponad 550 000 ochotników na całym świecie
Powrót do góry