Skip to main content

Przyjęcie dla przyszłej mamy

Mother and child using Johnson’s® Baby Oi

Przyjęcie dla przyszłej mamy stanowi wspaniały sposób na uczczenie nadchodzących narodzin maluszka oraz zapewnienie pomocy rodzicom w przygotowaniu się do nowej roli.

Niezależnie od tego, czy urządzasz przyjęcie dla siebie, czy też dla bliskiej Ci osoby, poniższe wskazówki ułatwią Ci jego organizację.

1. Zdecyduj, ile chcesz wydać


 Niektórzy sami pokrywają koszt przyjęcia poprzedzającego narodziny dziecka, inni natomiast korzystają ze wsparcia gości. Przed podjęciem decyzji na temat tego, ile pieniędzy chcesz wydać, sporządź plan imprezy, w którym uwzględnisz wszystkie informacje — od liczby gości aż po kwoty, jakie chcesz wydać na artykuły imprezowe, w tym na jedzenie i picie.
 

2. Znajdź lokal


 Miejsce organizacji przyjęcia będzie mieć wpływ na to, ile osób będzie mogło otrzymać zaproszenie (lub ile osób zmieści się w lokalu) i czy impreza będzie mieć charakter niezobowiązujący, czy też bardziej formalny.
 

3. Wybierz motyw przewodni imprezy


 Gdy już wybierzesz motyw przewodni przyjęcia, możesz przejść do projektowania zaproszeń, gromadzenia dekoracji, wyboru dań i napojów oraz planowania aktywności wpasowujących się w klimat przyjęcia.
 

4. Sporządzenie listy prezentów dla noworodka


 Aby ułatwić gościom przyjęcia wybór trafnych prezentów, sporządź listę pożądanych upominków wraz z listą sklepów, w których można je nabyć lub które specjalizują się w sprzedaży artykułów danego rodzaju. Zwróć uwagę na to, aby na liście znalazły się nie tylko niezbędne drobiazgi, ale też artykuły z wyższej półki cenowej — dzięki temu goście przyjęcia będą mogli kupić prezent indywidualnie lub złożyć się z innymi osobami.
Lista pozwoli gościom wybrać idealny prezent dla wyczekiwanego maluszka. Idealnym prezentem może okazać się zestaw kosmetyków dla noworodków JOHNSON’S®.
 

5. Zdecyduj, kogo zaprosisz na przyjęcie


 Przed ustaleniem terminu przyjęcia zapytaj najważniejszych gości, takich jak np. dziadkowie, o ich przyszłe plany. Jeśli organizujesz przyjęcie dla bliskiej osoby, poproś ją o listę osób, które mają zostać zaroszone.
 

6. Wyślij zaproszenia


 Możesz wysłać zaproszenia tradycyjną pocztą lub pocztą elektroniczną — albo wykazać się kreatywnością!
 

7. Przygotuj się z wyprzedzeniem


 Jeśli planujesz samodzielnie przygotować dania na przyjęcie, zaplanuj menu i kup odpowiednio wcześniej niezbędne jedzenie i napoje. Przygotuj z wyprzedzeniem to, co możesz, i włóż do lodówki lub zamroź do czasu przyjęcia.
 

8. Świętuj!


 Tym, co liczy się najbardziej, jest dobra zabawa Mamy i Taty maluszka oraz ich gości. Jeśli wydarzy się coś niespodziewanego, na przykład zapomnisz o cieście, postarajcie się zbyć to śmiechem. W byciu mamą nie chodzi o to, aby być wzorem perfekcji, lecz o to, by kochać. Przyjęcia dla mam są doskonałą okazją do tego, aby podzielić się tym uczuciem z rodziną i przyjaciółmi.
 

 

Zebraliśmy szereg porad, które pomogą na każdym etapie — od planowania i organizacji pamiętnego przyjęcia po wybór idealnego prezentu (wskazówka: doświadczenie uczy, że najlepsze prezenty to te, które mają wartość sentymentalną, a zarazem praktyczny charakter).

Poszukaj pomysłów na motywy przewodnie przyjęć, zastanów się nad wyborem zabaw i gier grupowych i dołóż starań, aby przyjęcie dla przyszłych rodziców było radosne, wyjątkowe i niezapomniane.

Czy mydło jest lepsze dla skóry dziecka - TEST kosmetyków do kąpieli

Potwierdzone klinicznie bezpieczeństwo stosowania u noworodków

Na podstawie niezależnych badań dowiedziono, że JOHNSON’S® Łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 jest tak bezpieczny jak czysta woda i można z niego korzystać od pierwszego dnia życia dziecka. Zobacz test oddziaływania płynu i mydła  dla dzieci na płatki róży.

Powrót do góry