Skip to main content

Title

Skóra niemowlęcia

Skóra niemowląt różni się od skóry osób dorosłych i wymaga naprawdę szczególnej pielęgnacji. Dowiedz się, dlaczego skóra niemowląt jest tak ważna i poznaj najlepsze sposoby na jej pielęgnację.

mother kissing baby's stomach

Skóra niemowlęcia

Skóra Twojego dziecka stanowi jeden z jego największych środków ochrony przeciw substancjom drażniącym, drobnoustrojom i bakteriom. Aby jednak móc zapewnić dziecku odpowiednią ochronę, jego skóra musi być zdrowa.

mother holding baby hand

Jeśli zauważysz coś niezwykłego w związku ze stanem skóry noworodka, nie martw się na zapas. Dolegliwości skórne opisane poniżej występują często, są z zasady nieszkodliwe i często ustępują samoistnie.

parent giving baby massage

Kikut pępowiny odpadnie po około tygodniu od przyjazdu z dzieckiem do domu. Do tego czasu zwracaj uwagę, aby pępek był czysty i suchy.

Newborn skin touching mother's skin

Bariera skórna to pierwsza linia obrony dziecka przed światem zewnętrznym. Aby zachować jej zdrowie, nawilżaj skórę dziecka i chroń ją przed wysuszeniem.
Baby in towel holding mother hand

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko było zdrowe, szczęśliwe i czyściutkie. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji oczu, uszu, nosa i paznokci niemowlęcia.

Powrót do góry