Skip to main content

Skóra niemowlęcia jest nie tylko niesamowicie miękka. Stanowi ona także wyjątkową, niezwykle ważną osłonę, która chroni dziecko przed środowiskiem zewnętrznym.

Skóra Twojego dziecka odgrywa ważną rolę w zapewnieniu mu zdrowia i jego ochronie przed czynnikami drażniącymi, drobnoustrojami i bakteriami. Skóra uczestniczy także w procesie regulacji wewnętrznej temperatury ciała dziecka i stanowi dla niego narzędzie do poznawania świata przez dotyk.

Skóra niemowląt różni się od skóry dorosłych. Może wyglądać doskonale, jest jednak wyjątkowo delikatna i wymaga w pierwszych latach życia dziecka szczególnej uwagi. W porównaniu ze skórą dorosłych, skóra niemowląt:

  • jest cieńsza nawet o 30%;
  • szybciej traci wilgoć;
  • jest bardziej narażona na powstawanie podrażnień;
  • szybciej wchłania wodę, ale też szybciej ją traci.

Ponieważ skóra niemowlęcia jest delikatniejsza, potrzebuje większej ochrony przed zmianami środowiskowymi i drażniącymi substancjami oczyszczającymi. W związku z tym pamiętaj, aby podczas pielęgnacji maluszka sięgać po delikatne i łagodne kosmetyki oczyszczające oraz nawilżające opracowane specjalnie da niemowląt, np. JOHNSON’S® Łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 i JOHNSON’S® Baby mleczko intensywnie pielęgnujące.

Bez względu na to, czy oczyszczasz skórę dziecka, czy też ją nawilżasz, dbasz o coś więcej niż tylko o stan skóry. Poprzez delikatny dotyk budujesz także wyjątkową więź z dzieckiem.

Z biegiem czasu dziecko rozwija się, rośnie i poznaje świat, co w praktyce może sprowadzać się do konieczności częstszego mycia twarzy i rąk maluszka. Spróbuj użyć kosmetyku oczyszczającego, który delikatnie przywraca poziom nawilżenia skóry niemowlęcia.  JOHNSON’S® Łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 łagodnie oczyszcza skórę, pozostawiając ją niewyobrażalnie miękką.

Powrót do góry