Skip to main content

Stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i chcemy, żeby rodzice nie musieli się o nic martwić. Nasze produkty mają specjalną formułę odpowiadającą na szczególne potrzeby skóry niemowląt i zostały kompleksowo przebadane pod kątem bezpieczeństwa, łagodności i delikatności podczas stosowania u niemowląt.

Dobór składników

Każdy składnik naszych produktów, zanim zostanie wybrany, jest rygorystycznie badany przez naukowców. Końcowe formuły są następnie badane i oceniane pod kątem zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności. Gdy nasze produkty znajdą się już w sklepach, stale monitorujemy doświadczenia klientów, a także najnowsze badania naukowe.

Wszystkie nasze produkty i składniki spełniają, a często nawet przekraczają, wymogi prawne w każdym kraju ich sprzedaży.

Ponadto pragniemy spełniać najwyższe wymogi naszych klientów i rozumiemy, że jako rodzice mogą mieć oni pytania dotyczące składników produktów dla niemowląt. Dlatego stworzyliśmy listę niektórych najczęściej zadawanych pytań dotyczących składników.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy puder JOHNSON’S® Baby jest bezpieczny?

Puder JOHNSON’S® Baby jest produkowany z talku, występującego w przyrodzie minerału stosowanego jako główny składnik naszego pudru dla niemowląt, aby zapewnić chłodzący i jedwabisty efekt, który rodzice i maluchy tak uwielbiają.

Talk w naszym pudrze dla niemowląt jest konsekwentnie uznawany przez organy nadzoru na całym świecie za bezpieczny i spełnia on najwyższe normy jakości. Podobnie jak wszystkie nasze produkty, puder dla niemowląt naszej firmy zawiera tylko składniki kompleksowo przebadane przez naukowców i lekarzy, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. 

Dobro Twojej rodziny jest i zawsze będzie naszym najwyższym priorytetem. Chcemy, abyście wiedzieli, że wszystkie nasze składniki spełniają rygorystyczne standardy naszej firmy, aby zagwarantować ich bezpieczne stosowanie i najwyższą jakość.


Czym jest talk?

Talk jest minerałem występującym w przyrodzie, który od pokoleń jest stosowany w wielu pudrach do ciała. Można go znaleźć we wszystkich rodzajach kosmetyków i produktów do pielęgnacji, także w zasypkach dla niemowląt, różach i podkładach. Talk jest popularnym składnikiem od wielu lat i udowodniono naukowo, że jego stosowanie jest bezpieczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa składników wykorzystywanych w naszych produktach, w tym również talku odwiedź stronę Safety&Care Commitment https://www.safetyandcarecommitment.com/Ingredients/Talc (strona w j.angielskim).

Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego, Toaletowego i Perfumeryjnego (CTPA) udostępnia dalsze informacje na temat bezpieczeństwa talku kosmetycznego na swojej stronie internetowej: http://www.thefactsabout.co.uk/safety-of-cosmetic-talc/news/99/308/n


Czy w składzie Waszych produktów dla niemowląt występuje formaldehyd?

Żaden z produktów marki JOHNSON’S® Baby w Polsce nie zawiera formaldehydu ani środków konserwujących uwalniających formaldehyd.


Czy w składzie Waszych produktów dla niemowląt występuje Quaternium-15?

W naszych produktach marki JOHNSON’S® Baby w Polsce nie stosujemy środków konserwujących uwalniających formaldehyd.


A co z innymi konserwantami, np. parabenami?

Żaden z produktów marki JOHNSON’S® Baby w Polsce nie zawiera parabenów.


Czy w składzie Waszych produktów dla niemowląt występuje metyloizotiazolinon (MIT)?

Żaden z produktów marki JOHNSON’S® Baby w Polsce nie zawiera MIT.


Czy w składzie Waszych produktów dla niemowląt występują ftalany?

Żaden z produktów marki JOHNSON’S® Baby w Polsce nie zawiera ftalanów.


Czy w składzie Waszych produktów dla niemowląt występuje 1,4-dioksan?

Szampony i środki myjące często zawierają śladowe lub bardzo małe ilości związku chemicznego znanego pod nazwą 1,4-dioksan. Substancja ta jest produktem ubocznym procesu, w wyniku którego środki myjące stają się łagodne i niedrażniące. 1,4-dioksan występuje też naturalnie w niektórych artykułach spożywczych.

Śladowe ilości 1,4-dioksanu w naszych produktach dla niemowląt zostały ograniczone do obecnie najniższego mierzalnego poziomu, znacznie poniżej ustalonych norm bezpieczeństwa.


Czy w składzie Waszych produktów dla niemowląt występuje laurylosiarczan sodu (SLS)?

Żaden z produktów marki JOHNSON’S® Baby w Polsce nie zawiera SLS.

Na opakowaniach naszych produktów można znaleźć informację, że w zamian stosujemy etoksylowany laurylosiarczan (SLES), który przy podobnych właściwościach spieniających wykazuje mniejsze działanie drażniące.


Czy któryś z Waszych produktów jest testowany na zwierzętach?

Firma Johnson & Johnson nie testuje swoich produktów kosmetycznych ani ich poszczególnych składników na zwierzętach i stosuje się do zakazu przeprowadzania testów na zwierzętach obowiązującego obecnie w Unii Europejskiej. Zaprzestaliśmy prowadzenia testów produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych na zwierzętach w Unii Europejskiej już ponad 15 lat temu, a prawo europejskie zakazuje testowania gotowych produktów kosmetycznych na zwierzętach od września 2004 roku.


Czy w swoich produktach stosujecie olej palmowy i w jaki sposób się w niego zaopatrujecie?

Johnson & Johnson Family of Consumer Companies wierzy w ochronę środowiska naturalnego i realizuje ogólnoświatowe programy ograniczania swojej emisji dwutlenku węgla i wpływu na środowisko. Nie kupujemy oleju palmowego bezpośrednio, ale rzeczywiście w niektórych naszych produktach stosujemy pochodne oleju palmowego. Ściśle współpracujemy z innymi firmami i organizacjami pozarządowymi w celu promowania odpowiedzialnej produkcji oleju palmowego. Od czasu opublikowania naszych „Kryteriów w zakresie odpowiedzialnego zaopatrywania się w olej palmowy” i nawiązania współpracy z organizacją The Forest Trust (TFT), zakończyliśmy współpracę z jednym z dostawców w związku z naruszaniem przez niego naszych standardów i stale podejmujemy działania mające na celu zapewnienie przestrzegania naszych rygorystycznych kryteriów.


W razie dalszych pytań prosimy o kontakt na adres https://www.ccc-consumercarecenter.com/UCUConfiguration?id=a075800001645p4AAA lub telefonicznie na numer 00 800 555 22 000.

Dalsze informacje na temat składników produktów higieny osobistej można znaleźć na stronie internetowej http://www.kosmopedia.org/bezpieczenstwo_kosmetykow/szkodliwe_skladniki_kosmetykow/

Powrót do góry