Skip to main content

Wypróbowany i przetestowany przez mamy i ich dzieci.

Firma JOHNSON’S® Baby stosuje najwyższe standardy w zakresie pielęgnacji skóry niemowląt od ponad 100 lat. Chcieliśmy więc oczywiście sprawdzić efekty naszego 3-stopniowego rytuału na dobranoc, zanim przedstawiliśmy go mamom.

Naukowcy firmy Johnson & Johnson Ltd podjęli współpracę z jednym z najlepszych specjalistów w zakresie snu dzieci, dr. n. med. Jodim A. Mindellem, aby opracować 3-tygodniowe badanie kliniczne dotyczące wpływu stosowania 3-stopniowego rytuału na dobranoc na sen niemowląt*.

Wyniki badania

 • Niemowlęta zasypiały szybciej.
 • Niemowlęta spały dłużej.
 • Niemowlęta budziły się rzadziej i na krótszy czas.
 • Mamy czuły się mniej zmęczone i bardziej energiczne.

Dalsze informacje na temat badań

W początkowym badaniu klinicznym uczestniczyło 58 mam wraz z ich niemowlętami.

W pierwszym tygodniu mamy zostały poproszone o zapisywanie informacji o śnie swoich dzieci, np. jak szybko niemowlę zasypiało, jak długo spało i jak często budziło się w nocy.

W drugim tygodniu wprowadzono 3-stopniowy rytuał na dobranoc, obejmujący kąpiel, masaż i wyciszenie przed snem, z zastosowaniem kojącego płynu do kąpieli na dobranoc JOHNSON’S® Baby. Tę samą procedurę stosowano w trzecim tygodniu, a mamy zostały poproszone o notowanie informacji na temat poprawy snu swoich dzieci, a także na temat swojego nastroju.

Po pierwszych siedmiu dniach tego 3-stopniowego rytuału mamy zauważyły wyraźną poprawę pod względem czasu zasypiania, czasu snu i częstości budzenia się niemowląt w nocy.

Te wyniki nadal ulegały poprawie w trzecim tygodniu wstępnego badania klinicznego.

Bardziej szczegółowe wyniki

 • Niemowlęta zasypiały szybciej.
 • W przypadku stosowania 3-stopniowego rytuału niemowlęta zasypiały średnio 37% szybciej.
 • Niemowlęta spały dłużej.
 • W przypadku stosowania 3-stopniowego rytuału średni czas snu niemowląt był dłuższy.
 • Niemowlęta budziły się rzadziej i na krótszy czas.
 • Dzieci budziły się w nocy średnio o ponad jedną trzecią (38%) rzadziej i pozostawały rozbudzone o niemal połowę (49%) krócej.
 • Mamy czuły się mniej zmęczone i bardziej energiczne.
 • Mamy miały również większe poczucie kontroli, a w skali od 1–5 uznawały proces zasypiania i snu ich dzieci za „łatwiejszy”.

Rozszerzone badanie kliniczne z udziałem 405 mam i ich niemowląt lub małych dzieci opisano w:

Mindell, J, Telofski L, Wiegland B i in., A Nightly Bedtime Routine: Impact on Sleep in Young Children and Maternal Mood. 2009, SLEEP, 32(5):599–606

Skontaktuj się z nami

Dla nas najważniejsze jest udzielanie pomocy mamom, aby robiły to, co najlepsze dla ich maluszków. Jeśli masz pytanie, na które tutaj nie znalazłaś odpowiedzi, skontaktuj się z nami!

Produkty marki JOHNSON’S®, które tak lubicie, są rygorystycznie i wielokrotnie badane, aby spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości. Właśnie tak wysoko zawieszamy poprzeczkę dla najlepszych na świecie produktów dla dzieci od ponad 100 lat.

Powrót do góry