Skip to main content

Puder dla niemowląt na bazie kosmetycznego talku to jeden z najstarszych produktów marki JOHNSON’S® i stały element codziennej pielęgnacji niemowląt. Zakrojone na szeroką skalę badania udowodniły, że zastosowanie talku w naszym pudrze dla niemowląt JOHNSON’S® Baby jest bezpieczne. Tutaj znajdziesz dalsze informacje na temat naukowej wiedzy i bezpieczeństwa pudru JOHNSON’S® Baby.


Czym jest talk?

Talk to minerał występujący w przyrodzie. Dzięki swojej miękkości idealnie nadaje się do kosmetyków i produktów higieny osobistej. Jest stosowany od pokoleń w wielu pudrach do ciała, a także można go znaleźć w różnych kosmetykach, takich jak podkłady czy cienie do oczu.


Jak jest produkowany puder JOHNSON’S® Baby?

Gatunek talku stosowany w kosmetykach jest bardzo czysty — niemal tak czysty, jak talk stosowany w lekach — i nie zawiera azbestu ani włókien azbestopodobnych. Talk do pudru JOHNSON’S® Baby jest wydobywany wyłącznie z wyselekcjonowanych złóż w certyfikowanych kopalniach i mielony na pył o relatywnie dużych, nierespirabilnych cząstkach.


Czy puder JOHNSON’S® Baby zawiera azbest?

Puder JOHNSON’S® Baby nie zawiera azbestu — substancji uznawanej za kancerogenną. Talk stosowany we wszystkich naszych produktach na całym świecie jest starannie dobierany i przetwarzany w celu usunięcia z niego azbestu, co znajduje potwierdzenie w ramach regularnych badań czystości talku. Podobnie jak wszystkie nasze produkty, puder JOHNSON’S® Baby zawiera tylko składniki kompleksowo przebadane przez naukowców i lekarzy, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.


Czy puder JOHNSON’S® Baby jest rakotwórczy?

Nie, puder nie jest rakotwórczy. Jesteśmy przekonani, że puder JOHNSON’S® Baby jest bezpieczny. W ciągu wielu dekad analiz bezpieczeństwa przeprowadzanych przez niezależnych badaczy i naukowców stwierdzono, że talk kosmetyczny jest bezpieczny i że nie istnieje udowodniony związek przyczynowy z rakiem.


Widziałam artykuły w mediach na temat firmy JOHNSON’S®. Czy powinnam się nimi przejmować?

Rozumiemy obawy związane z informacjami, jakie pojawiły się niedawno w mediach. Jednak pragniemy Państwa zapewnić, że zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów stanowi dla nas absolutny priorytet, a za bezpieczeństwem talku kosmetycznego przemawiają wyniki wieloletnich badań naukowych. Od początku lat 90. ubiegłego wieku opublikowano wiele prac naukowych i wyników badań epidemiologicznych na temat talku i jego zastosowań do higieny części intymnych, które stwierdzały, że talk jest bezpieczny. W rzeczywistości badania Nurses’ Health Study (z 2010 roku) i Women’s Health Initiative Observational Cohort (z 2014 roku), jedyne dwa zakrojone na szeroką skalę badania prospektywne dotyczące talku i raka jajników, nie wykryły żadnego związku przyczynowego między talkiem i rakiem jajników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa składników wykorzystywanych w naszych produktach, w tym również talku odwiedź stronę Safety&Care Commitment https://www.safetyandcarecommitment.com/Ingredients/Talc (strona w j.angielskim).

Dalsze informacje na temat składników produktów higieny osobistej można znaleźć na stronie internetowej http://www.kosmopedia.org/bezpieczenstwo_kosmetykow/szkodliwe_skladniki_...

Wszystkie produkty dla niemowląt marki JOHNSON’S® zostały kompleksowo przebadane oraz ocenione przez naukowców i lekarzy, aby zapewnić ich bezpieczeństwo, pod warunkiem stosowania ich zgodnie z przeznaczeniem.

Powrót do góry