Skip to main content

Ząbkowanie niemowląt – jak pomóc maluszkowi

Proces ząbkowania jest naturalnym etapem rozwoju niemowlaka. U niektórych maluchów rozpoczyna się już w trzecim miesiącu życia, u innych około siódmego lub ósmego. Dowiedz się, jak możesz zmniejszyć dyskomfort ząbkującego maluszka i zadbać o higienę jamy ustnej Twojego dziecka. 

Proces ząbkowania

Proces ząbkowania składa się z kilku etapów, poznanie go może ułatwić Tobie oraz Twojemu dziecku przetrwanie tego okresu.

Objawy ząbkowania

U niewielu dzieci wyrzynanie się zębów mlecznych przebiega niezauważalnie. W wielu jednak przypadkach ząbkowanie daje się we znaki wszystkim domownikom, także rodzicom.

Sposoby na ząbkowanie

Stosując farmakologiczne i niefarmakologiczne metody, możesz pomóc swojemu maluszkowi przejść trudny czas ząbkowania i zmniejszyć dolegliwości związane z pojawianiem się zębów.

Higiena jamy ustnej małego dziecka

Eksperci zalecają, aby dbać o higienę jamy ustnej od pierwszych dni życia noworodka. W okresie ząbkowania staje się to szczególnie ważnym zagadnieniem.

Calgel®

Podczas ząbkowania dziecko wkłada do ust rączki oraz różne przedmioty, tym samym może spowodować ranki lub skaleczenia w jamie ustnej. Dlatego zastosuj produkt, który działa miejscowo znieczulająco oraz antyseptycznie.

Powrót do góry