Skip to main content

Calgel®– opis produktu

Czym jest Calgel?

Jeżeli szukasz preparatu, który działa szybko, skutecznie zmniejsza ból wywołany ząbkowaniem i łagodzi podrażnienie dziąseł u Twojego dziecka, sięgnij po Calgel - lek do stosowania w stanach zapalnych podczas ząbkowania. Calgel posiada także niewielkie właściwości antyseptyczne, co jest szczególnie ważne, gdyż podczas ząbkowania może dojść do zakażenia.

Calgel to produkt leczniczy, który zawiera dwie substancje. Pierwsza z nich to chlorowodorek lidokainy, substancja znieczulająca miejscowo. Lidokaina zapewnia szybkie i długie znieczulenie. Działa 15 minut po podaniu, a działanie utrzymuje się od 1 do 3 godzin.

Drugą substancją czynną zawartą w leku Calgel jest chlorek cetylpirydyniowy. Wykazuje on właściwości antyseptyczne (potocznie nazywane antybakteryjnymi). Substancja ta jest wykorzystywana również jako składnik antyseptycznych płynów do płukania jamy ustnej i pastylek do ssania stosowanych w leczeniu miejscowych zakażeń jamy ustnej i gardła.

Jak stosować Calgel?

Calgel można zacząć stosować u dziecka, które ma minimum 3 miesiące. Niewielką ilość żelu wyciśnij na czubek czystego palca, a następnie wcieraj w dziąsła, w miejscu, gdzie wyrzynają się ząbki. W razie potrzeby powtórz czynność, jednak nie wcześniej niż po 2 godzinach i nie częściej niż 6 razy na dobę.

Jakie środki ostrożności zachować?

Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń stosowania Calgelu. Nie zwiększaj dawki ani częstotliwości użycia. Produkt zawiera sorbitol. Nie stosuj leku, jeżeli Twoje dziecko ma rzadko występującą dziedziczną nietolerancję fruktozy. Produkt zawiera niewielką ilość etanolu (alkohol), mniej niż 100 mg na dawkę.

Dlaczego warto wybrać Calgel?

Podczas ząbkowania Twoje dziecko wkłada do ust rączki oraz różne przedmioty, które z pewnością zawierają drobnoustroje (patogeny np. bakterie). Zwiększa się tym samym ryzyko drobnych skaleczeń w jamie ustnej, co może doprowadzić do zakażeń bakteryjnych. Dlatego Twoje dziecko potrzebuje produktu, który działa miejscowo znieczulająco oraz antyseptycznie.

Zalety leku Calgel:

-  szybkie działanie już po 15 minutach (lidokaina),
- działa nawet do 3 godzin (lidokaina),
- można go stosować nawet do 6 razy dziennie,
- odpowiedni dla niemowląt od 3. miesiąca życia,
- zawiera substancje czynne o ugruntowanym zastosowaniu medycznym,
- jedyny produkt leczniczy na rynku na bolesne ząbkowanie u dzieci, który działa zarówno znieczulająco miejscowo, jak i antyseptycznie*.

*Wśród wszystkich produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu podawanych miejscowo we wskazaniu bolesne ząbkowanie. Na podstawie Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 31 marca 2017 roku.

CALGEL
1 gram żelu do stosowania na dziąsła zawiera 3,3 mg lidokainy chlorowodorku i 1 mg cetylopirydyniowego chlorku.
Wskazania: Stany zapalne podczas ząbkowania. Calgel działa szybko, zmniejszając ból wywołany ząbkowaniem i łagodząc podrażnienie dziąseł niemowlęcia. Posiada także niewielkie właściwości antyseptyczne.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w tym rumianek.

Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

MAT/4930/01/2018

 

Powrót do góry